Anasayfa Kurumsal Rehberlik Foto Galeri Soru Çözümleri Kurs Programı İletişim

Kurumsal
Tarihçe
Adviser Sistemi
Uğur'da Ders Dışı Etkinlikler
Uğur'da Rehberlik
Uğur'da Eğitim Öğretim
Uğur Dershaneleri'nde Sınavlar
Uğur Dershanesi'nde Yayınlar
Uğur Dershaneleri'nde Sınavlar

Uğur Dershaneleri’ nin YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ve SBS’ ye hazırlık döneminde öğrencilere uyguladığı sınavların hedefe ulaşmada etkisi büyüktür.

Uğur Tanısal Sınav (UTS)...Öğrencinin kişisel başarı düzeyini belirlemek ve geçmiş eğitim yaşantısı hakkında bilgi edinmek amacıyla uygulanır. Sınav sonucunda her veli ve öğrenci ile rehber öğretmenler bireysel değerlendirmeler yaparak, yapılması gereken çalışmaları planlar.

Erken Uyarı Sınavı (ERUS)...Öğrencilerin geçmiş öğrenim yaşamındaki kazanımları ölçülerek öğrenme eksikleri teşhis edilir. Ön Hazırlık Programı uygulanarak bu eksikler giderilir. Uğur Dershaneleri’ne kayıt yaptıran her öğrenciye önce ERUS uygulanır, her öğrenci ERUS sonucuna göre ön hazırlık programına alınır.

Genel Başarı Sınavı (GBS)...Yoğun dönem sonunda uygulanan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ya da SBS niteliğindeki bu sınavların sonuçlarına göre, öğrencilerin gösterdiği başarı grafiğine göre sınıflar yeniden düzenlenir. Sınavda uyguladığı tarihe kadar olan konularda soru hazırlanır.

Deneme Sınavları...YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) veya SBS ile tarz ve nitelik bakımından paralellik gösteren bu sınavlarla öğrenciler başarı grafiklerini izleme şansına sahiptir. Uğur’ da denemeler Türkiye genelinde 170’i aşkın şubede aynı anda uygulanır. Buna göre öğrenciler deneme sınavları ile 10 binlerce öğrenci arasındaki bilgi düzeylerini görme olanağı bulurlar.

Hafta İçi Deneme Sınavları...Öğrencilerin işlenen konulardaki bilgi düzeylerini ve gelişimlerini izlemek için kullanılır. Tüm şubelerimizde çalışma takviminde belirlenen tarihlerde hafta içinde uygulanarak ortak değerlendirme yapılır.

Online Deneme Sınavları...Öğrencilerin mekan zaman engellerini yaşamamaları için www.ugur.tv ve www.ugurluevim.com adreslerinden kendi şifre ve kullanıcı adlarını kullanarak katılabildikleri ve aynı anda binlerce öğrenci ile yarışabildikleri farklı sınav uygulamalarıdır.

Anasayfa | Kurumsal | Rehberlik | Galeri | İnsan Kaynakları | İletişim Copyright@CansuYEŞİL